:: Silnik rakietowy ::

Na wstępie, od razu mówię, że nie znajdziecie w tym dziale konkretnego planu zbudowania silnika rakietowego. Plany konkretnych silników pojawią się ale dopiero za jakiś czas. Dział ten opisuje ogólne zasady budowy silnika, dzięki niemu będziesz mógł stworzyć swój własny wymarzony silnik do własnej rakiety.

Dział ten podzielony został na kilka podstron, między innymi na budowę korpusu silnika rakietowego, oraz budowę dysz i zatyczek. Dzięki temu poznasz kilka sposobów na wykonanie każdego z tych elementów.

Chciałbym również zaznaczyć, że opracowanie własnego powtarzalnego silnika rakietowego, nie jest zadaniem łatwym. Wymaga to od nas wielu prób i dużego zaangażowania. Nie obowiązuje tu zasada: "do trzech razy sztuka", czasami będziemy musieli wykonać 10, 20 a nawet 30 prób. Także nie zrażajcie się tym, że coś wam nie wychodzi, a swoje błędy starajcie się usuwać, mam nadzieję, że pomoże Wam w tym nasz opis najczęstszych błędów w dziale "nieudany start"

Ogólna charakterystyka silnika rakietowego:

Każdy silnik rakietowy składa się z tych samych elementów, jest ich zaledwie kilka, a dokładne wykonanie każdego z nich jest niezmiernie ważne dla działania całego silnika.

Korpus w zasadzie najważniejsze jest to, aby był jak najwytrzymalszy. Do jego wykonania, używać będziemy przede wszystkim papieru. Później pokusimy się o nieco wytrzymalszy materiał jakim jest rura PCV.

Dysza wydawać by się mogło, że wystarczy użyć drewnianej zatyczki z drewna z odpowiednim otworem w środku. W tym artykule dowiesz się z jakich materiałów robi się dyszę w amatorskich silnikach rakietowych, i jak je wyprodukować.

Zatyczka w tym arcie poznasz kilka sposobów wykonania zatyczki. Nie jest to aż tak interesujące jak mogłoby się wydawać, ale zawsze się przyda.

Jedne z moich silników, widok z przodu i z tyłu:

Silnik rakietowy - widok od przoduSilnik rakietowy - widok od tyłu
Online: 9
Nowości na forum:

Węgiel drzewny z top... (0)


Mównica
Warning brak JS! :(

Proszę o cierpliwość :)...

Bartek7891 [10:29:48]

Bna to benzoesan sodu jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Bartek7891 [10:22:41]

FMIA:pył Al/Mg

FMIA [19:23:23]

Hej, co to jest "pam" i "BNa"? Bo nigdzie nie mogę znależć.

Koks2137 [16:50:15]

Co to jest to SSa?

mkafara [00:00:21]

Czy saletra z czystością na poziomie 99.5 procent będzie ok?

szramekkoks [00:39:23]

Kolego jeśli chodzi o twój pcz to zapewne jest on słabej jakości, zanieczyszczona saletra , zbyt słabo zmielone odczynniki

szramekkoks [00:38:09]

Witam wszystkich po długiej przerwie wracam bo się stęskniłem za tym hobby haha

michauuek [19:18:52]

Zrobiłem teraz eksperyment dalem zapalnik mniejszy srednicowo nawet niz lont i nic, zero wybuchu tylko spalanie, jakies pomysły? Ps macie discord cos czytałem można link?

michauuek [18:17:32]

Tylko ze nie używałem lontu normalnego tylko zrobionego z kartki i saletry z cukrem, moglo tez tak sie stać przez zbyt duża dziure od "lontu"

michauuek [17:47:14]

Siema zrobiłem czarny proch ale chyba cos nie poprawnie 75 15 10 proporcje z węglem drzewnym ale wydaje mi sie ze za wolno sie spala, próbowałem juz z różnymi korpusami kazdy w 100% szczelny ale i tak zamiast wybuchu tylko efekt palenia, ma ktos jakies po