:: Silnik rakietowy ::

Na wstępie, od razu mówię, że nie znajdziecie w tym dziale konkretnego planu zbudowania silnika rakietowego. Plany konkretnych silników pojawią się ale dopiero za jakiś czas. Dział ten opisuje ogólne zasady budowy silnika, dzięki niemu będziesz mógł stworzyć swój własny wymarzony silnik do własnej rakiety.

Dział ten podzielony został na kilka podstron, między innymi na budowę korpusu silnika rakietowego, oraz budowę dysz i zatyczek. Dzięki temu poznasz kilka sposobów na wykonanie każdego z tych elementów.

Chciałbym również zaznaczyć, że opracowanie własnego powtarzalnego silnika rakietowego, nie jest zadaniem łatwym. Wymaga to od nas wielu prób i dużego zaangażowania. Nie obowiązuje tu zasada: "do trzech razy sztuka", czasami będziemy musieli wykonać 10, 20 a nawet 30 prób. Także nie zrażajcie się tym, że coś wam nie wychodzi, a swoje błędy starajcie się usuwać, mam nadzieję, że pomoże Wam w tym nasz opis najczęstszych błędów w dziale "nieudany start"

Ogólna charakterystyka silnika rakietowego:

Każdy silnik rakietowy składa się z tych samych elementów, jest ich zaledwie kilka, a dokładne wykonanie każdego z nich jest niezmiernie ważne dla działania całego silnika.

Korpus w zasadzie najważniejsze jest to, aby był jak najwytrzymalszy. Do jego wykonania, używać będziemy przede wszystkim papieru. Później pokusimy się o nieco wytrzymalszy materiał jakim jest rura PCV.

Dysza wydawać by się mogło, że wystarczy użyć drewnianej zatyczki z drewna z odpowiednim otworem w środku. W tym artykule dowiesz się z jakich materiałów robi się dyszę w amatorskich silnikach rakietowych, i jak je wyprodukować.

Zatyczka w tym arcie poznasz kilka sposobów wykonania zatyczki. Nie jest to aż tak interesujące jak mogłoby się wydawać, ale zawsze się przyda.

Jedne z moich silników, widok z przodu i z tyłu:

Silnik rakietowy - widok od przoduSilnik rakietowy - widok od tyłu
Online: 10
Zapraszamy na discord:
Nowości na forum:

Brak pytań :)


Mównica
Warning brak JS! :(

Proszę o cierpliwość :)...

kamilpl9987 [01:21:25]

Siema ma ktoś bardziej zaawansowane i odświerzone fourm bądź stronę ?

Papryka122 [10:55:52]

Siema

BarteQ202 [14:06:50]

? jest tu ktoś?

BarteQ202 [19:55:32]

Witam mam pytanie jak moge oczyścic brykiet z węgla drzewnego do ogniska?. czy taki węgiel się wogóle nadaje?

Ynlow [19:06:16]

Sens spirytusu (ogólnie alkoholu) jest taki że zawarta w nim woda pozwala substancjom rozpuszczalnym w wodzie (saletra w czarnym prochu) rozpuścić się i po odparowaniu lepiej połączyć z resztą składników. Zawartość alkoholu ma zapewnić szybkie odparowanie

Ynlow [18:59:08]

Ogólnie to robie inżynierke i zaczynam jednoczeńsie studia lekarskie. Odpowiadając na pytanie OSKyy - Al, nawet sproszkowane jest pokryte warstwą tlenku o grubości kilku atomów. Kno3 to sól, a sole w większości reagują albo w roztworze, albo w ramach rea

Ynlow [18:54:51]

O rany jak dawno mnie tu nie było. Szaremkoks szacun, ja dawno przestałem sie w pyro bawić. Ale musze sie pochwalić mam pozwolenie na broń

szramekkoks [13:30:16]

A czy spirytus i benzyna to to samo ? Nie , kombinowanie w pirotechnice nigdy dobrze nie wychodziło

4Mac_2137 [13:24:52]

KMnO4 ogarniesz nawet bez deklaracji albo napisz w deklaracji że potrzebujesz do ogrodnictwa, gorzej z KCIO3

mieczul [20:22:31]

Witam jak zdobyć KCIO3 lub KMnO4 bo trzeba jakieś oświadczenia podpisywać czy coś