:: Warsztat ::

Wiem, że na innych stronach pirotechnicznych znajdują się takie działy, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów, dążę do tego, aby wszystkie potrzebne informacje można było znaleźć na tej stronie.

W tym dziale dowiesz się o wszystkich niezbędnych pomocach przydatnych podczas zabawy pirotechniką podwórkową. Dowiesz się czego należy używać przyrządzając mieszaniny pirotechniczne, a czego należy unikać.

Narzędzia podstawowe:
Narzędzia

Do tej grupy należą narzędzia, które raczej posiadamy, gdyż są niezbędne w życiu codziennym, są to: młotek, szpikulec, ostry nóż, zestaw wierteł, papier ścierny, kleszcze, ołówek kreślarski.

Narzędzia, które powinniśmy zdobyć:
Narzędzia

Naczynie oraz mieszadełko - bez tego ani rusz w świecie pirotechniki podwórkowej. Przyda się zawsze i wszędzie do sporządzania naszych cudownych mieszanin. Naczynie powinno być wykonane raczej ze szkła bądź też porcelany, nigdy metalowe ! Podobnie ma się rzecz z mieszadełkiem, nigdy nie stosujemy metalowego, wykorzystujemy raczej drewno, szkło porcelanę bądź też w ostateczności plastik.

Narzędzia

Moździerz - kolejna rzecz bez której raczej trudno się obejść. Posłuży nam do rozdrabniania odczynników, szczególnie tych, których nie możemy rozdrobnić w młynku elektrycznym.

Narzędzia

Naczynia hermetyczne - bardzo przydatne, powinniśmy się w nie zaopatrzyć, gdy nie zużywamy od razu naszych wyrobów. Dzięki nim możemy chronić nasze odczynniki bądź też mieszaniny przed dostępem wilgoci. Powinniśmy wybrać raczej plastikowe naczynia.

Narzędzia

Młynek elektryczny - bardzo przydatne narzędzie pracy, jednak trzeba używać go z głową. Nigdy nie używamy go do mieszania odczynników! możemy w nim jedynie rozdrabniać niektóre odczynniki takie jak na przykład cukier czy saletrę potasową bądź też amonową. Już przy mieleniu węgla drzewnego może dojść do samozapłonu pyłu!

Narzędzia

Waga - przy sporządzaniu mieszanin pirotechnicznych jest niezastąpiona, najlepiej zaopatrzyć się w wagę z dokładnością do 1g, do kupienia za kilkanaście złotych. Aż wstyd się przyznać, ale ja takiej nie posiadam, korzystam za to z równoważni własnej produkcji, i jak na razie spisuje się całkiem nieźle.

Narzędzia

Lejek oraz sitko - sitko przyda się nam do rozbrylania naszych mieszanin, natomiast lejek przyda się do wlewania naszej karmelki do silników rakietowych lub choćby do wsypywania mieszanki do petard.

Narzędzia

Rękawice żaroodporne - można też zastosować piekarnicze lub kuchenne - niezbędna pomoc każdej gospodyni domowej. Zatem nie powinniśmy mieć problemu z ich zdobyciem. Przydadzą się gdy tworzymy jakieś ryzykowne mieszaniny. Ja używam ich przy wytwarzaniu karmelka.

Online: 8
Zapraszamy na discord:
Nowości na forum:

Brak pytań :)


Mównica
Warning brak JS! :(

Proszę o cierpliwość :)...

szramekkoks [07:12:49]

Tydzień raczej nic by się nie stało ale ogólnie odradzam trzymać fbeków na więcej niż parę dni

OsKyy [11:30:01]

czy jesli schowal bym fb kno3/al/s 65:25:10 w worku strunowym i worek wsadzilbym do szczelnego plastikowego pudelka po lekach to szlo by przechowac na tydzien w szopie czy nie bardzo? wysokie ryzyko samozaplonu?

TomChess5 [21:14:33]

i tak wgl czy to są wiadomości z tego roku?

TomChess5 [21:14:05]

ej vandroll jak widzisz to sie odezwij na dc tomek6172

szramekkoks [03:14:58]

Bez agitacji tutaj

Papryka122 [11:16:42]

☭ Czołem toważysze ☭

szramekkoks [18:03:20]

Widze ze strona umarła

szramekkoks [01:06:17]

Witam

kristofmaslo [13:36:01]

Witam po latach!

luzny [10:45:53]

Spróbuj użyć barwników. Niektóre barwniki mogą się spalić bez uwolnienia koloru - musisz zrobić testy na małych próbkach, albo sprawdzić skład barwnika i właściwości jego komponentów.